ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ

 ogrenciler1

             
 
Ebru ÖZDENER
 İTÜ Endüstri Mühendisliği Mezunu
 Proje Lideri

Özellikle farklı lisans dallarında okuyup bilişim sektöründe çalışanlar için, çalıştıkları alanda Türkiye'nin en iyi ve köklü üniversitelerinden birinde iyi bir eğitim alma ve eksikliklerini amamlama fırsatı. Hem akademisyenlerden hem de sektördeki uzmanlardan alınan derslerin, çalışma hayatında sadece kendi iş konularımıza odaklanma sebebi ile daralan bakış açılarının genişlemesi açısından önemli katkı sağlayacağına inanıyorum. İş hayatı ile birlikte yürütülebilecek, çok zorlamayan bir tempo ile ve 10-15 kişilik bir sınıfta birebir katılımla takip etme imkanı verebilen bir program. 

ogrenciler2

İsmail GÜRLEK 
Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu

Herşey bir tesadüf sonucu oldu. İTÜ ye gezmek için gelmiştim. Bilgi Teknolojileri uzerine yüksek lisans programının açıldığını öğrendim. Koordinatörümüz Prof. Dr. Eşref Adalı hocamla gorustum. Yüksek Lisansa başlayabileceğimi söylemişti. İyi ki yüksek lisans eğitimimi burada bilgi teknolojilerinde yapıyorum. Burada çok iyi öğretim üyeleri tanıdım. Bizlere verilen hava buranın öğretim üyeleri ile konuşulmaz, samimi olunmaz şeklindeydi. Tam tersi gerçek öğrenci dostluğunu burada görüyorum. Ayrıca bilgi teknolojileri programı sayesinde çok ama çok değerli arkadaşlaru tanımış, çok bilgi sahibi olmuş oldum. Düşünen arkadaşlara da bu programı şiddetle tavsiye ederim. Ufkunuz açılacaktır kuşkunuz olmasın.!!! Eşref Bey, Coşkun Bey, Emre Bey, Turgut Bey, Sanem Hanım, Çagatay Bey... Hepsi de dünya iyisi insanlar buradan hepsine selam...

ogrenciler3

Sevgi İLANLI
Şeker Sigorta A.Ş. 

Bir insanın idealleri olmalı sonsuzluk gibi... 
Bir insanın özlemi olmalı, özlemle açan çiçekler gibi... 
Bir Üniversitenin rüyası olmalı, öğrencilerine bilim,sevgi ve dostluğu açan ** İTÜ ** gibi " 

Burada geçirdiğim öğrencilik dönemimde bizden bilgilerini saygı ve sevgilerini esirgemeyen, Bilgisayar bölümü Öğretim kadrosuna sonsuz teşekkür eder, saygı ve sevgilerimi sunarım. 

ogrenciler4

Ayfer ŞAHİN

İTÜ Uzay Mühendisliği Mezunu

Merhaba, 
Ben, İTÜ Uzay Mühendisliği bölümü mezunuyum. Özel bir şirketin Bilgi Teknolojileri Bölümünde çalışmaktayım. 7 senelik iş tecrübemin ardından hala, ki bu sektörde öğrenme hiç bitmiyor, işimde kullandığım işlemlerin temelini tam olarak açıklayamamak, beni bu bölüme başvurmaya yöneltti. Şu an BT de son döneme başladık. Bu döneme kadar 10 dersimiz ve beraberinde laboratuvar derslerimiz oldu. Sanki "konsantre" bir eğitimin içindeyiz... 
Bu bölümde öğrendiklerimi, iş yerimde kullanabilmek kendime saygımı ve güvenimi artırıyor. Eğitimimizin içeriği, gerçekten adına uygun bir şekilde bilgi teknolojilerinin geniş bir yelpazesini kapsıyor. Bunun sonucu; yazılım alanında çalışmama rağmen, communication yada hardware içerikli çalışma alanları da önemli bir biçimde ilgimi çekmeye başladı. 
BT eğitimini almadan önce, bilgi sahibi olduğum konuları hiç bilmediğimi gösteren eğitmenlerimize, sonsuz teşekkürler..